Dyskusyjny Klub FilmowyPowiększenie

Konkurs wiedzy o filmie

W dniu 5 marca 2015 roku odbyły się eliminacje powiatowe XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Konkurs zorganizował zarząd Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Powiększenie” i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Kwidzynie. Tradycją stało się, że  konkurs odbywa się w sali audiowizualnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury przy ulicy 11 Listopada. W konkursie wzięło udział spore grono młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w Kwidzynie. Stawiły się 23 dwuosobowe zespoły z opiekunami. Jak co roku test, który rozwiązywała młodzież składał się z dwóch części. W części pierwszej należało rozpoznać : 6 fragmentów muzyki filmowej, 6 fragmentów filmów i 6 nazwisk aktorów przedstawionych na zdjęciach. Część druga wymagała znajomości historii kinematografii polskiej i powszechnej. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 45 minut. Po tym czasie testy zostały zebrane i sprawdzone.

Oto lista tegorocznych laureatów :

- miejsce pierwsze zajął zespól z II Liceum Ogólnokształcącego w składzie Wiktoria Paciorek i Mateusz Strzelczyk,

- miejsce drugie – zespół z I Liceum Ogólnokształcącego – Barbara Bielak i Adam Walkiewicz,

- miejsce trzecie – zespół z I Liceum Ogólnokształcącego – Natalia Pawińska i Martyna Wierzbicka.

Na czwartym miejscu znalazł się zespół z I LO w składzie Agnieszka Poznańska i Mateusz Wójcik. Jest to zespół rezerwowy. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i w kwietniu pojada na eliminacje wojewódzkie do Gdańska.
 

********

W dniu 12 marca 2014 odbyły się eliminacje powiatowe XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie zorganizowane i przygotowane przez zarząd Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Powiększenie” i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku Filię w Kwidzynie. W konkursie udział wzięli uczniowie kwidzyńskich szkół ponadgimnazjalnych przygotowani przez nauczycieli : Mirosławę Wasiniak z I Liceum Ogólnokształcącego, Alberta Duzinkiewicza z II Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku zgłosiło się 19 zespołów z kwidzyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie test składał się z części praktycznej, w trakcie której należało rozpoznać film, z którego pochodzi fragment muzyki, podać tytuły filmów rozpoznanych na przedstawionych fragmentach i podać imiona i nazwiska aktorów pokazanych na fotografiach. Dalsza część testu wymagała znajomości historii filmu i kinematografii polskiej, europejskiej i światowej. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Po tym czasie testy zostały zebrane i sprawdzone przez Mirosławę Wasiniak, Pawła Sobańskiego i Alicję Kosiek.  

Oto lista tegorocznych laureatów : 

Barbara Bielak i Adam Walkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie 

Marcelina Reda i Katarzyna Kalka z I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie 

Wiktoria Paciorek i Mateusz Strzelczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie.

Katarzyna Marchlewska i Aleksandra Sabara  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie zajęli czwarte miejsce i są zespołem rezerwowym. 

Trzy zespoły, które uzyskały największą ilość punktów pojadą na wojewódzki etap do Gdańska.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują dyrektorowi KCK Markowi Wawryniukowi za pomoc w zorganizowaniu konkursu.